O nas

 

         Historia powstania Klubu to powstanie ośrodka rodziny Marciniaków i sięga ona 2003 roku kiedy to wybudowano pierwszą stajnię na 8 koni tuż obok domu założycieli. Początkowo były to konie rekreacyjne i do powożenia rasy Hafliger, ale szybko okazało się, że jazda wierzchem jest dużo bardziej ekscytująca w myśl powiedzenia

„ Największe szczęście w świecie na końskim siedzieć grzbiecie”

i do stajni zawitały kucyki.

        Ponieważ jazda konna tak wciągnęła najmłodsze pokolenie rodziny Marciniaków początkowe hobby zamieniło się w poważną karierę sportowa i dalszą rozbudowę ośrodka.

Najpierw w 2006 roku powstał punkt Agroturystyczny. Później postawiono profesjonalną zadaszoną karuzelę na 4 konie (2009r.) Z początkiem 2011 r rozpoczęły się prace nad budową krytej ujeżdżalni z konstrukcji stalowej. W maju 2012 powstała ujeżdżalnia z piaskiem kwarcowym i geowłókniną z profesjonalnym drenażem. Z początkiem listopada została ukończona budowa hali. 

 Przez cały czas trwały prace mające na celu uatrakcyjnienie powstającego ośrodka poprzez dodawanie trenów zielonych, rabat, skalniaków, uczęszczane drogi wybrukowano kostką granitową.

Obecnie trwają prace nad powiększeniem terenu rozprężalni.

Z początkiem listopada 2012 r. na terenie ośrodka powstało stowarzyszenie Klub Jeździecki METPOL Grodziec.Od sezonu 2013 jego barwy reprezentują  Anna i Joanna Marciniak,  Maja Szewczyk, Basia Adamietz oraz  Marysia Adamietz.